Veškeré tyto informace hledej v buddy manuálu!

Výše by se měl správně zobrazit buddy manuál, jestli se nezobrazil, zkus aktualizovat stránku

Skupiny

Chtěli bychom vás všechny pozvat do naší buddy skupiny ESN Pilsen - Buddies. Je to skupina určená pro všechny buddíky, aby se v ní mohli řešit případné problémy (nemohu vyzvednout svého studenta, jsem ve škole, mohl by někdo jiný?, nevím co mám dělat s tím a tím, kdo mi poradí?) nebo se domlouvat na účastí na Erasmáckých akcích apod.

Dále máme skupinu, která je určena pro Erasmus studenty a všechny, kteří s nimi chtějí být v kontaktu (takže se taky přidejte). Do této skupiny bude putovat během semestru hodně informací z naší strany (do Buddy skupiny taky některé půjdou, ale zdaleka ne tolik, jako do skupiny Erasmácké), takže pokud tam není ještě váš Erasmák, tak ho tam prosím přidejte nebo mu hoďte odkaz do e-mailu. Obě skupiny najdete na našem FB zde

First Contact

kontaktujeme svého Erasmáka nejpozději do týdne od přiřazení Určitě už znáte jméno a e-mailovou adresu na svého Erasmáka, takže co teď? Napište mu! :-)

Na co byste u psaní prvního e-mailu neměli zapomenout?

Pište jednoduše - na druhé straně nesedí šéf firmy, ale úplně normální student. Slušností je představit se, napsat co studuji (fakulta, třeba ročník) a nějaké základní info o sobě (ESN můžete zmínit jen stručně, sami jsme je již kontaktovali a naši organizaci jim popsali). Důležité je zjistit či se dohodnout, kdy přijede Erasmák do České repubilky a tedy kdy a kde ho máte vyzvednout. Třeba si trochu popovídat, zjistit, čeho se bojí nebo s čím by potřeboval pomoc, zda potřebuje k něčemu více informací, seznámit se a poskytnout mu jistotu, že tu na své začátky nebude sám.

Informace ohledně příjezdu nám povinně sdělte prostřednictvím systému. Moc vás prosíme, pokuste se od vašich Erasmáků zjistit datum příjezdu co nejdříve. Datum může zadat i přímo váš erasmák :)

Důležité je také zmínit, že v týdnu před začátkem semestru proběhne tzv. Orientation Week, kdy se všichni mezi sebou seznámí, interaktivní a zábavnou formou ukážeme novým tvářím Plzeň, o týden později snad i Prahu atd. Erasmáci i vy se můžete těšit na Pilsen Tour, Pub Crawl, Welcome Party apod. Na všechny akce jste srdečně zváni a budete o nich informováni prostřednictvím buddy skupiny.

V rámci Orientation Weeku proběhne také Enrollment Day (v úterý pravděpodobně v EP110). Jde o akci, v rámci které ESN team a zástupci Zahraničních vztahů připraví několik prezentací s cílem poskytnout zahraničním studentům důležité informace týkající se studia, výletů, kulturních večerů, exkurzí apod. Každý Erasmák také dostane infobalíček, v kterém budou SIMky, brožury o Plzni i info o ESN, nějaké slevy a podobně. Tzn. pokud váš Erasmák ještě nemá letenku, napište mu, že by měl dorazit již před Enrollment Day do Plzně, protože jde o důležitou akci, která pomůže nově příchozímu v orientaci na novém místě.

Určitě si pročti Buddy Manuál, který zodpoví otázky na to, co kdy a jak zařídit, pomůže s prvním e-mailem, prvním kontaktem a mnoho dalšího. Mimo jiné také poskytne důležité informace o povinnosti pojištění v ČR pro studenty mimo EU (pokud je váš Erasmák Turek, Rus, Ukrajinec atd.).

V případě problémů

Pokud jste Erasmákovi napsali a nedostali jste žádnou odpověď, nepanikařte a zkuste to znovu. E-maily jako tyhle rády padají do spamu. Na podruhé byste již mohli mít více štěstí. Pokud se vám ani po druhém e-mailu Erasmák neozve, zkuste jiné komunikační kanály (facebook, google,…). Případně dejte vědět nám a my se to nějak pokusíme vyřešit :)

Spolupráce s buddíky

Výhoda je, že na to nejsi sám! Jsou tu desítky lidí, kteří chtějí pomáhat zahraničním studentům - nevíš si s něčím rady? Nemůžeš zajistit vyzvednutí svého erasmáka? Děláš to poprvé a raději by ses přidal k nějakému jinému buddíkovi? Neboj se napsat do naší FB skupiny :)